bubnový štěpkovač Skorpion 350 EBG
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: STACIONÁRNÍ ŠTĚPKOVAČ

Popis zařízení

Skorpion 350 EBG je bubnový štěpkovač vyrobený na bázi osvědčené konstrukční řady štěpkovače SKorpion 350. Díky své vysoké zpracovatelské kapacitě se znamenitě osvědčuje při drobení krátkých odpadů, například při výrobě palivového dříví, hrdlo štěpkovače má rozměry 375 mm (šířka) a 340 mm (výška). Na podávacím stole je upevněn násypný koš o objemu 1 m³, který slouží pro mechanické nakládání odpadů.

V štěpkovači použito systém vtahování dřeva sestávající z ozubeného válečku osazeného na vahadle, které dovoluje vtahovat a stlačovat dřevo o průměru 380 mm a z nakládacího stolu se systémem dvou ozubených housenkových pásů o délce 960 mm a 830 mm. Dlouhý a široký povrch pásových dopravníků zajišťuje snadnost, účinnost a vyšší výkonnost při nakládání dřeva. Volný prostor mezi pásovými dopravníky slouží k oddělení kontaminantů, jako jsou malé kameny, zemina, písek atd., čímž se prodlužuje životnost pracovních nožů. Válec a housenkový pás je poháněn systémem hydraulických motorů od hydraulického čerpadla namontovaného na štěpkovači.

Štěpkovač má ve standardním provedení plynulou regulaci rychlosti podávání dřeva pro drcení v rozmezí sekání od 5 do 28 mm. Díky tomuto řešení je možné vyrábět drobné štěpky, které lze dále zpracovávat v kladivových mlýnech k výrobě briket nebo pelet, zase hrubší dřevní štěpky jsou ideálním materiálem pro vytápění nebo k prodeji pro průmyslové účely.

Sektorové uspořádání 2 řezacích nožů na bubnu (jeden řez na jednu plnou otáčku) zaručuje velké možnosti štěpkovače ve vztahu k zatížení hnacího systému. Použité nože jsou vyrobeny z nástrojové oceli odolné proti otupování, což se odráží v jejich dlouhé životnosti.

V štěpkovači je použito síto s otvory 50x50 mm, které zajišťuje získání pravidelných štěpků. Štěpky jsou vybírány pod sítem dvěma šnekovými dopravníky k výstupnímu ventilátoru a poté jsou s jeho pomocí vyhazovány výstupním komínem. Použitý výstupní komín je osazen na šnekové točnici, s jejíž pomocí se dá snadně ovládat vyhazování štěpků o 360°.

Bezpečnost obsluhy štěpkovače hlídá lankový bezpečnostní spínač, který potažením lanka v libovolném směru zastaví hydraulický podávací systém. Odblokování systému následuje stlačením tlačítka "Reset" a pak pro návrat štěpkovače do provozního cyklu (posun materiálu) musí se stisknout tlačítko "Vpřed". Zastavení podávacího systému také následuje po stisknutím tlačítka "NOUZOVÝ STOP".

K standardnímu vybavení patří elektronické systémy řízení provozu, které automaticky zabraňují přetížení pohonného systému a to dočasným zastavením podávacího systému.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

 

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 EBG

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 4340 x 1820 x 3265
Hmotnost [kg] 3200
Průměr materiálu [mm] 250
Počet nožů [ks] 2 řezací + 1 podpůrný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šířka štěpky [mm] do 28 v závislosti na materiálu
Způsob podávání váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Délka housenice [mm] 960 + 830
Síto (očko) 50 x 50
Výkon podávacích motorů [kW] 55

 

Standardní vybavení:

  • Řídicí skříň.
  • Otočný komín 360º.
  • Vlastní hydraulický systém.
  • Systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin.

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru