Štěpkovač
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: MOBILNÍ ŠTĚPKOVAČ - DISKOVÝ

Popis zařízení

Štěpkovač SKORPION 250 L je všestranný stroj předurčený  pro komunální a silniční služby, který umožňuje velmi pohodlné uplatnění stroje v městských oblastech a na okrajích silnic.  Díky konstrukčním řešením použitým v dřevěném štěpkovacím stroji může se také použít v lesnickém průmyslu, kde otáčivé těleso stroje usnadní ukládání větví do hrdla štěpkovače. S průměrem štěpkovaných větví 20 cm a hrdlem štěpkovače o rozměrech 420 mm (šířka) a 255 mm (výška) je Skorpion 250 L ideální pro drcení kmenů stromů a rozkladitých větví.

Hnací systém štěpkovače Skorpion 250 L tvoří tříválcový Dieselův motor chlazený kapalinou od firmy Lombardini (výkon 40,1 HP). Motor štěpkovače je standardně zabudován  kapotou typu "silent". Toto zabudování se charakterizuje nízkou hladinou emitovaného hluku a vibrace motoru, proto zařízení může dobře pracovat v zastavěných oblastech. K udržení nepřetržitého provozu štěpkovače po dobu několika hodin je vybaven palivovou nádrží o objemu 40 litrů. Štěpkovač je vybaven odpojovací třecí spojkou, navrženou pro odpojení pohonu motoru od řezného kotouče, pro hladké spuštění motoru.

Štěpkovači Skorpion 250 L řezný systém tvoří  kotouč vybaven dvěma řezacími noži, spolupracujícími se dvěma opěrnými noži. Životnost řezacího nože byla optimalizována oboustranným broušením, což umožňuje jejich otočení o 180° a tím dvojnásobnou dobu použití. Všechny nože jsou vyrobeny z vhodně vybraných nástrojových ocelí a byly podrobeny profesionálnímu tepelnému zpracování. Kotouč štěpkovače navíc splňuje úkoly ventilátoru a vyhazuje výsledné štěpky vyhazovacím otočným komínem s možností jeho otáčení v libovolném směru o 360°

Štěpkovač Skorpion 250 L je vybaven točnicí, která umožňuje otáčení tělesa stroje až o 270° a nastavení hrdla směrem k místu uskladnění  dříví určeného pro štěpkování.

Systém posunu materiálu se skládá ze dvou tažných válců poháněných zvláštními hydraulickými motory napájenými hydraulickým čerpadlem namontovaném na štěpkovači.

Bezpečnost obsluhy štěpkovače hlídá  lankový bezpečnostní spínač, který potažením lanka v libovolném směru zastaví hydraulický podávací systém. Odblokování systému následuje stlačením tlačítka "Reset" a pak pro návrat štěpkovače do provozního cyklu (posun materiálu) musí se stisknout tlačítko "Vpřed". Zastavení podavače také následuje po stisknutím tlačítka "NOUZOVÝ STOP".

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu, který automaticky zabraňuje přetížení hnací soustavy dočasným zastavením podávací soustavy. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Štěpkovač Skorpion 250 L má evropskou homologaci, která umožňuje registraci stroje a schválení k silničnímu provozu.

Štěpkovač je vybaven pojezdovou a parkovací brzdou, ledovým silničním osvětlením a  tažným závěsem (tažnou tyčí) s nastavitelnou výškou, volitelně na kulový čep nebo očkový držák DIN.

Vyrobená štěpka  může se použit pro přímé spalování v kotlích, pro kompostování, pro dekorační účely, jakož i po sekundárním rozdrcení v kladivovém mlýně jako surovina pro výrobu briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 250 L

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 4620 x 2150 x 2530
Hmotnost [kg] 1770
Průměr větví [mm] Max. průměr štěpkovaného materiálu 200
Počet nožů 2 řezací + 2 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 42
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šířka štěpky [mm] od 9 do 14
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr kotouče [mm] 800
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 420 x 255
Technické údaje motoru
Model motoru LOMBARDINI 1603
Objem válců [cm3] 1649
Výkon motoru [KM] 40,1
Druh chlazení kapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 40
Spouštění elektrické

 

Standardní vybavení:

  • počítadlo motohodin
  • rezervní kolo
  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • systém No-stress

Opce vybavení:

  • prodloužení výfukové roury

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru