Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: MOBILNÍ ŠTĚPKOVAČ - BUBNOVÝ

Popis zařízení

Skorpion 280 SDB je mobilní bubnový štěpkovač v podobě zvláštního přívěsu.

Hrdlo štěpkovače s rozměry 265 mm šířka a 190 mm výška umožňuje zpracování větví s listím a jehličím, pilových odřezků a kulatiny do průměru 180 mm.

Systém vtahování dřeva se skládá z ozubeného válečku na vahadle vtahujícího a stlačujícího dřevo o průměru 280 mm a dolního válečku o průměru 200 mm, před nimiž se nachází ručně skládaný nakládací stůl.

Tato konstrukce systému vtahování dřeva umožňuje snadné nakládání dříví, zlepšuje práci obsluhy a zvyšuje produktivitu. Válečky jsou poháněny soustavou hydraulických motorů s redukčními převody.

Štěpkovač je vybaven vlastní hydraulickou soustavou skládající se z olejové nádrže, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvou hydraulických motorů s převodovkami.

Standardní výbavu štěpkovače představuje regulátor rychlosti posunu dřeva, což umožňuje vyrábět kuláče s různou velikostí v závislosti na štěpeném materiálu.

Plášťový buben s 3 noži v sektorové soustavě (jedna otáčka = jeden řez) zaručuje dosažení vysoké produktivity štěpkovače se zachováním stabilního chodu motoru traktoru a úsporné spotřeby paliva.

Síto namontované pod řezným bubnem 30x30 nebo 50x50 mm zaručuje jednotnou frakci v souladu s normou G30 a G50 a brání vzniku nerozřezaných kousků a štěpin. Kuláče jsou přepravovány od síta šnekovým podavačem k výstupnímu ventilátoru a poté vytlačovány výstupní trubkou otáčenou o 360° šnekovou točnicí.

Pohon tvoří tříválcový průmyslový motor Kohler-Lombardini KDW 1003 chlazený kapalinou, s výkonem 24,5 koní. Motor je vestavěn do masky z polyesterového laminátu. Použití palivové nádrže o objemu 40 litrů umožňuje několikahodinový provoz štěpkovače.

Štěpkovač Skorpion 280 SDB má evropskou homologaci, která umožňuje registraci stroje a schválení k silničnímu provozu v každé zemi Evropské unie.

Konstrukce štěpkovače je osazena na jednonápravový podvozek vybavený pojezdovou a parkovací brzdou a tažným závěsem na kulový čep nebo očkový držák.

Štěpkovač je vybaven moderním diodovým silničním osvětlením.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 280 SDB

Rozměry (délka x šířka  x výška) [mm] 3750 (4460)* x 1810 x 2400 (3100)*
Hmotnost [kg] 1500
Průměr větví [mm]Max. průměr štěpkovaného materiálu 180
Počet nožů 3 řezací + 1 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 22
Výkon stroje [m3/h] do 10
Šířka štěpky [mm] do 25 mm v závislosti na materiálu
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr bubnu [mm] 420
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 265 x 190
Technické údaje motoru
Model motoru Kohler-Lombardini KDW 1003
Objem válců [cm3] 1028
Výkon motoru [KM] 24,5
Druh chlazení kapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 40
Spouštění elektrické

()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu,

 

Standardní vybavení:

  • počítadlo motohodin
  • rezervní kolo
  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • systém No-stress

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru