Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - BUBNOVÉ

Popis zařízení

Skorpion 280 RB je mobilní bubnový štěpkovač zavěšený na tříbodovém závěsu traktoru. Pohon je přenášen výstupní hnací hřídelí traktoru 540 ot/min, minimální výkon traktoru je 60 koní.

Hrdlo štěpkovače s rozměry 265 mm šířka a 190 mm výška umožňuje zpracování větví s listím a jehličím, pilových odřezků a kulatiny do průměru 180 mm.

Systém vtahování dřeva se skládá z ozubeného válečku na vahadle vtahujícího a stlačujícího dřevo o průměru 280 mm a dolního válečku o průměru 200 mm, před nimiž se nachází ručně skládaný nakládací stůl.

Tato konstrukce systému vtahování dřeva umožňuje snadné nakládání dříví, zlepšuje práci obsluhy a zvyšuje produktivitu.

Plášťový buben s 3 noži v sektorové soustavě (jedna otáčka = jeden řez) zaručuje dosažení vysoké produktivity štěpkovače se zachováním stabilního chodu motoru traktoru a úsporné spotřeby paliva.

Používání řezných nožů z nástrojové oceli umožňuje jejich nabroušení během používání oproti jmenovité délce až o 20 mm, čímž se prodlužuje jejich životnost.

Síto namontované pod řezným bubnem 30x30 nebo 50x50 mm zaručuje jednotnou frakci v souladu s normou G30 a G50 a brání vzniku nerozřezaných kousků a štěpin. Kuláče jsou přepravovány od síta šnekovým podavačem k výstupnímu ventilátoru a poté vytlačovány výstupní trubkou otáčenou o 360° šnekovou točnicí.

Štěpkovač je vybaven vlastní hydraulickou soustavou skládající se z olejové nádrže, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvou hydraulických motorů s převodovkami.

Standardní výbavu štěpkovače představuje regulátor rychlosti posunu dřeva, což umožňuje vyrábět kuláče s různou velikostí v závislosti na štěpeném materiálu.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 280 RB

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 1775 x 1980 (2700)* x 2250 (3050)*
Hmotnost [kg] 1100
Průměr větví [mm] 180
Počet nožů 3 řezací + 1 opěrný
Rychlost podávání [bm/min] do 22
Výkon stroje [m3/h] do 10
Šířka štěpky [mm] do 25 mm v závislosti na materiálu
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr bubnu [mm] 420
Síto [mm] od 30 do 50
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 265 x 190
Druh pohonu kardan

()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu.

 

 

Standardní vybavení:

  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • hřídel převodu výkonu
  • vlastní hydraulický rozvod
  • systém No-stress

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru