Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - BUBNOVÉ

Popis zařízení

SKORPION 350 RB je bubnový štěpkovač spolupracující se zemědělským tahačem/traktorem s minimálním výkonem 100KM (540 obr./min). Štěpkovač, vzhledem na značné gabarity štěpeného materiálu s průměrem do 25 cm, je určen pro mechanické nakládání dřevitého odpadu pomocí hydraulického jeřábu (zdvihu) - standardně je vybaven základem pro jeho upevnění. Velký prostor pro nakládání dřeva - hrdlo s rozměry 375 x 340 mm - umožňuje štěpení rozložitých větví a jiných objemově obšírných dřevitých odpadů.

V štěpkovači použito systém vtahování dřeva sestávající z ozubeného válečku osazeného na vahadle a z nakládacího stolu se systémem dvou ozubených housenkových pásů o délce 960 mm a 830 mm. Dlouhý a široký povrch pásových dopravníků zajišťuje snadnost, účinnost a vyšší výkonnost při nakládání dřeva. Volný prostor mezi pásovými dopravníky slouží k oddělení kontaminantů, jako jsou malé kameny, zemina, písek atd., čímž se prodlužuje životnost pracovních nožů.

Soustava vtahování dřeva je napájena hydraulickým čerpadlem, kterým je štěpkovač standardně vybaven. Váleček a housenky jsou z tohoto čerpadla poháněny soustavou hydraulických motorů společně s reduktory.

Využití soustavy 2 řezacích nožů na bubnu, sektorově nastavených (jeden obrat bubnu na jeden úplný řez), zajišťuje dosažení velmi velkých možností štěpkovače při poměrně malém výkonu tahače.

Zajištění pravidelné štěpky je možné díky sítu namontovanému pod řezacím bubnem. Štěpka je vybírána spod síta dvěmi závitkovými dopravníky do vyhazovacího ventilátoru a jeho pomocí je vyhazována vyhazovací rourou. Štěpkovač je standardně vybaven hydraulicky skládanou výstupní trubkou s automatickým ovládáním točnice 240° prováděným pomocí joysticku.

Konstrukce štěpkovače je osazena na jednoosém podvozku, což umožňuje vézt zařízení na silnicích všeho druhu. Typické uplatnění jízdní osy bez brzdy umožňuje Skorpionovi 350 RB se pohybovat rychlostí do 25 km/hod. Může též být vybaven jízdní osou s resorovanou nebo pneumatickou nápravou - obě osy mají pneumatickou brzdu.

Situování nakládajícího stolu s úhlem 90° vůči směru jízdy dovoluje současně převážet štěpkovač s přívěsem jedním tahačem/traktorem (štěpkovač má automatický tahací závěs).

Štěpkovač je vybaven silničním osvětlením LED.

Ve standardním provedení Skorpiona 350 RB je k dispozici jeden z nejmodernějších systémů No-stress v Evropě. Automaticky zabraňuje přetížení pohonné soustavy, a to díky prozatímnímu zastavení podávající soustavy. Systém umožňuje velmi jednoduchým způsobem změnit nastavení práce zařízení a přizpůsobení ji individuálním potřebám. Programy s názvem: "silné dřevo" a "tenké dřevo" umožňují rychlou změnu režimu práce zařízení. Je tedy velmi jednoduché přizpůsobit práci štěpkovače aktuálně zpracovávanému materiálu, díky čemu se zvětšuje jeho efektivita. Tento systém má vestavěný počítač motorohodin.

Štěpky získané z dřevitých odpadů je možné využít jako energetický materiál pro spalování, surovinu pro výrobu nábytkových desek nebo pro další zpracování v kladívkových mlýnech.

Nákup štěpkovače Skorpion 350 RB je optimálním řešením pro podniky a firmy, které rozvíjejí svou činnost v rámci moderního a ekologického přístupu.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 RB

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 4160 x 2350 (3010)* x 2960 (3970)*
Hmotnost [kg] 3400 bez jeřábu**
Průměr materiálu [mm] kmen do 250
Počet nožů [ks] 2 řezací + 1 podpůrný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šířka štěpky [mm] do 28 v závislosti na materiálu
Způsob podávání váleček a housenkový podávač s hydraulickým pohonem
Průměr řezacího bubnu [mm] 520
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Délka housenice [mm] stůl 960, klapka 830
Síto (očko) 30 x 30 nebo 50 x 50
Minimální výkon traktoru [KM] 100
()* - rozměr po rozložení, v průběhu provozu
()** - hmotnost závisí na vybavení štěpkovače.

 

Standardní vybavení:

 • Jízdní osa do 25 km/hod.
 • Hydraulicky skládaný nakládací stůl (klapka) spolu s nakládací housenicí.
 • Hydraulicky skládaná vyhazovací roura spolu s automatickým ovládáním točnice o 240° a deflektorem.
 • Moderní silniční LED osvětlení.
 • Hřídel odběru výkonu
 • Vlastní hydraulický systém
 • Hydraulicky regulovaná podpůrná noha.
 • Systém proti přetížení No–stress s počítačem motorohodin.
 • Automatický odtahový úchyt pro přívěs.
 • Ovládání pomocí Joysticku.

Opční vybaveni:

 • Jízdní osa s resorovanou nápravou nebo pneumatickou nápravou, osy vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulický zdvih (jeřáb).

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru