Štěpkovač dřeva Skorpion 250 SDTG
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: MOBILNÍ ŠTĚPKOVAČ - DISKOVÝ

Popis zařízení

Štěpkovač dřeva Skorpion 250 SDTG je strojní zařízení sloužící ke štěpkování větví, kmenů stromů a dřevěné kulatiny, a také dřevného odpadu o průměru do 250 mm.

Skorpion 250 SDTG je talířový štěpkovač s pneumatickým systémem vyhazování na talíři. Štěpka je vyhazována otočným komínem, jež se otáčí o 360° vůči podvozku. Řezný systém tvoří kotouč s 2 nebo 3 řezacími noži (oboustranně broušenými).

Hnací systém štěpkovače tvoří čtyřválcový dieselův turbomotor: od firmy Kohler nebo Hatz (74,8 KM). Motor je zabudován laminátovou kapotou. Použití 60 litrové palivové nádrže umožňuje několikahodinovou práci stroje v terénu. Štěpkovač je vybaven hydraulickým hnacím systémem podávání materiálu, jež tvoří horní ozubený váleček, jakož i pásový (housenicový) podavač, nainstalovaný ve skládaným podávacím stole. Toto řešení usnadňuje nakládku dřeva, jakož i práci operátorů, a tímto i zvyšuje výkonnost. Váleček a housenice jsou poháněny hydromotory z čerpacího agregátu nainstalovaného na štěpkovači.

Štěpkovač Skorpion 250 SDTG má evropskou homologaci, která umožňuje registraci stroje a schválení k silničnímu provozu v každé zemi Evropské unie.

Konstrukce štěpkovače je osazena na jednonápravový podvozek vybavený pojezdovou a parkovací brzdou a tažným závěsem na kulový čep nebo očkový držák.

Štěpkovač je vybaven moderním diodovým silničním osvětlením.

K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vytvořené kuláče lze použít k přímému spalování v kamnech, k výrobě kompostu, k dekoračním účelům nebo po dalším štěpení drtičem k výrobě briket a pelet.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 250 SDTG

Rozměry (délka x šířka  x výška) [mm] 4500 (5160)* x 2030 x 2550
Hmotnost [kg] 2220
Průměr větví [mm]Max. průměr štěpkovaného materiálu 250
Počet nožů 2 nebo 3 řezací + 2 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 42
Výkon stroje [m3/h] do 22
Šířka štěpky [mm] od 9 do 14
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr kotouče [mm] řezacího talíře 800
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm] 420 x 255
Technické údaje motoru
Model motoru KOHLER KDI2504TCR
HATZ 4H50TICD
Objem válců [cm3] 2482
1952
Výkon motoru [KM] 74,8
Druh chlazení kapalina
Druh PH dizel
Objem palivové nádrže [l] 60
Spouštění elektrické

 ()* – rozměr po rozložení, v průběhu provozu.

 

Standardní vybavení:

  • počítadlo motohodin
  • rezervní kolo
  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • systém No-stress

Opce vybavení:

  • prodloužení výfukové roury

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru