Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
ZOBRAZIT VŠECHNA ZAŘÍZENÍ

NABÍDKA: TRAKTOROVÉ ŠTĚPKOVAČE - DISKOVÉ

Popis zařízení

Štěpkovač dřeva Skorpion 250 R/90 je strojní zařízení sloužící ke štěpkování větví, kmenů stromů a dřevěné kulatiny, a také dřevného odpadu o průměru do 250 mm. 
 
Skorpion 250 R/90 je talířový štěpkovačs pneumatickým systémem vyhazování na talíři. Štěpka je vyhazována otočným komínem, jež se otáčí o 360° vůči podvozku. Tento štěpkovač je osazen na jednonápravovém podvozku, k lesních a polních komunikacích [A]. Je rovněž dostupný v provedení s tříbodovým závěsem pro spojení s traktorem [B] (bez jednonápravového podvozku). 
 
Skorpion 250R/90 je určen pro spolupráci se zemědělským traktorem o výkonu nad 80 KM. 
 
Řezný systém tvoří talíř s 2 nebo 3 řezacími noži (oboustranně broušenými). Pohon je řešen přes převodový hřídel výkonu z poháněcí jednotky traktoru (540 ot./min nebo 1000 ot./min). Tento štěpkovač je vybaven hydraulickým pohonem válců pro posun materiálu, jež je napájen z vlastního hydraulického systému.
 
K standardní výbavě štěpkovače patří nejmodernější elektronický systém No-stress dostupný na evropském trhu. Systém No-stress řídí provoz štěpkovače během procesu řezání a reguluje přetížení hnací soustavy automatickým dočasným zastavením podávací soustavy. Standardní funkcí je kromě pauzy - zastavení také zpětný chod - krátkodobé vytažení dřeva kvůli dalšímu odlehčení řezací soustavy v okamžiku přetížení. Nastavitelný software odlehčovacího systému No-stress umožňuje jednoduše změnit nastavení provozu stroje a přizpůsobit individuálním potřebám. Program "silné dříví" a "tenké dříví" umožňuje rychlou změnu provozního režimu štěpkovače kvůli přizpůsobení momentálně štěpenému materiálu a efektivnějšímu provozu štěpkovače. Tento systém má vestavěné počítadlo provozních hodin.

Vyrobená štěpka  může se použit pro přímé spalování v kotlích, pro kompostování, pro dekorační účely, jakož i po sekundárním rozdrcení v kladivovém mlýně jako surovina pro výrobu briket a pelet.
 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 250 R/90

Rozměry (délka x šířka x výška) [mm] 2830 x 2400 x 2680 [A]
1800 x 2100 x 2480 (2780)* [B]
Hmotnost [kg] 1450 [A]
1150 [B]
Průměr větví [mm] Max. průměr štěpkovaného materiálu 250
Počet nožů 2 nebo 3 řezací + 2 opěrné
Rychlost podávání [bm/min] do 42
Výkon stroje [m3/h] do 18
Šířka štěpky [mm] od 9 do 14
Způsob podávání (posunu materiálu) hydraulický podavač
Průměr řezného kotouče [mm] řezacího talíře 800
Rozměry vstupu hrdla (šířka x výška) [mm]  420 x 255
Druh pohonu z poháněcí jednotky traktoru kardan
Minimální výkon traktoru [KM] 80
()* – rozměr po rozložení, v průběhu provozu

 

Standardní vybavení:

  • regulace výšky vyhazování štěpky
  • otočný komín 360º
  • hřídel převodu výkonu
  • vlastní hydraulický rozvod
  • systém No-stress

Opce vybavení:

  • prodloužení výfukové roury

NAPIŠTE DOTAZ

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
nahoru